Czy to co robisz ma sens?

W dniu dzisiejszym 15 klas naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym dla młodzieży, które opierało się na profilaktyce uzależnień, niebezpiecznych zachowań i promowaniu dobrych przykładów.
Tytuł programu- „Czy to co robisz ma sens?”. To projekt przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży.
Wydarzenie profilaktyczne to spotkanie, w trakcie którego raper Arkadio opowiadał o historii swojego życia – swoich doświadczeniach walki z nałogami, agresją, rozpadem rodziny. Omawiał problematykę wchodzenia w konflikty dla zaimponowania lub w odpowiedzi na oczekiwania środowiska. Nieodłącznym elementem spotkania profilaktycznego były historie ludzi którym udało się zmienić swoje życie, z pełnego przemocy, uzależnień, lęku i przeciętności na życie w oparciu o swoje silne strony, talenty, w szczęśliwych relacjach rodzinnych, pełne satysfakcji i szczęścia. Całość wydarzenia była przeplatana autorskimi utworami Arkadio wykonywanymi na żywo, a także filmami i materiałami wideo obrazującymi treści przekazywane na wydarzeniu.
Wydarzenie swoim charakterem wpisało się w profilaktykę uzależnień, działając nie poprzez zakazy, a przez pozytywne przykłady, które są alternatywą dla życia w uzależnianiu.
Z tego co mówiła młodzież po spotkaniu, była to cenna lekcja życia i bardzo cenne wskazówki na przyszłość.
Pedagog
fot. Magda Tomasiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content