(TY)DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

W grudniu obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ. W naszej szkole z tej okazji postanowiliśmy zorganizować (TY)DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ. Będziemy go obchodzić w dniach 6 – 10 grudnia.
Uczniowie naszej szkoły chcąc pokazać, że jednoczą się z osobami dotkniętymi niepełnosprawnością przygotowali na tę okazję wystawę plakatów o tematyce niepełnosprawności, pomocy osobom niepełnosprawnym.
W ramach akcji (TY)DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ w dniu 7.12 (wtorek) uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na żółto na znak jednoczenia się z osobami z niepełnosprawnością.
W ciągu całego tygodnia w ramach godzin wychowawczych odbędą się zajęcia mające na celu uświadomienie młodzieży naszej szkoły trudności i barier, z jakimi każdego dnia zmagają się niepełnosprawni.

  • W jaki sposób możemy walczyć z wykluczeniem osób z niepełnosprawnością?
  • Jakie bariery stoją przed osobami z niepełnosprawnością?
    To część pytań, na które będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi.

PAMIĘTAJMY!
Każdy z nas chce być częścią społeczeństwa, każdy z nas chce być akceptowany i lubiany. Osoby z niepełnosprawnością nie są w tym przypadku wyjątkiem. „INTEGRACJA” – słowo, które powinno nam towarzyszyć nie tylko w trakcie organizowanego w szkole tygodnia ale również każdego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content