Podsumowanie „Tygodnia Świadomości Niepełnosprawności”

Czas na podsumowanie…

W dniach 5 – 9 grudnia odbył się w naszej szkole „Tydzień Świadomości Niepełnosprawności”. Za nami moc atrakcji J Każdego dnia, poczynając od poniedziałku, włączaliśmy się w różne wydarzenia, zakłócając może troszkę zwykły tok zajęć, tworząc za to niepowtarzalny, pełen radości i akceptacji klimat około świąteczny.

Przypomnijmy, co działo się w poszczególne dni:

W poniedziałek…

pan dyrektor otworzył wystawę przeglądu „Świat moimi oczami”. J Artyści z niepełnosprawnościami zaprezentowali swoje prace plastyczne i fotograficzne, chwaląc się posiadanymi talentami.  Na każdego uczestnika przeglądu czekał symboliczny upominek, uroczyście wręczany przez dyrekcję.

Dzień umilił nam również występ szkolnego Zespołu Muzycznego F.O.C.H – co przerwę na dolnym korytarzu można było usłyszeć, jak gra i śpiewa, a chętne osoby miały okazję sprawdzić swoje możliwości wokalne przed szkolną społecznością.

Poniedziałek to również „DZIEŃ NA ŻÓŁTO” – zakładając element żółtej garderoby daliśmy znak, że solidaryzujemy się, akceptujemy i wspieramy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami. Trzeba przyznać, że korytarze mieniły się różnymi odcieniami żółci, pokazaliśmy, że jak coś robić, to na całego!

We wtorek…

odwiedził nas Mikołaj, który o dziwo nie miał ani jednej rózgi! Za dobre sprawowanie, wszyscy zostali nagrodzeni cukierkiem. Chodzą słuchy, że to pomocnik Mikołaja przygotował nam na ten dzień  muzyczną Świąteczną Listę Przebojów, które rozlegały się z głośników szkolnego radiowęzła. To był naprawdę dobry dzień!

W środę…

grupy integracyjne razem z opiekunami i rodzicami wyruszyły do kina, żeby obejrzeć najnowsze „Listy do M. 5”. Dyrekcji i pracownikom sądeckiego Kina „Sokół” serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

W czwartek…

na sali gimnastycznej odbywały się gry i zabawy  – zarówno te stolikowe, jak i ruchowe. Oj, działo się! Kto był, ten wie! Cieszymy się, że szkolna społeczność tak chętnie włączyła się w zaproponowane działania, bo radości na sali było co nie miara. Po szczegóły zajrzyjcie do naszej galerii.

W piątek…

odbyło się małe podsumowanie, ponieważ ciekawi jesteśmy, co wzbudziło największe zainteresowanie naszych uczniów. Podczas lekcji wychowawczych mówiliśmy o tym, jak ważne jest, żebyśmy dostrzegali innych wokół siebie. O tym także, że jesteśmy różni i to jest piękne, jak się uzupełniamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w nasze działania w minionym tygodniu.

Zespół do Spraw Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Skip to content