Obóz wojskowo-jeździecki „I Ty możesz służyć Ojczyźnie”

W dniach 11-17 listopada odbył się obóz pod hasłem „I Ty możesz służyć Ojczyźnie” organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Klub sportowy „Bór” w Toporzysku.
Obóz miał charakter wojskowo jeździecki. 30 uczniów klas mundurowych pod okiem żołnierzy z 19 Batalionu Zmechanizowanego w Chełmie wzięło udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu wojskowości. Zajęcia odbywały się m.in. z bronioznawstwa, musztry, pierwszej pomocy oraz taktyki zielonej.
Oprócz zajęć wojskowych codziennie odbywały się zajęcia z nauki i szlifowania umiejętności jazdy konnej. Na zajęciach BHP na stajni młodzież poznała zasady pracy z koniem i nauczyła się przygotowywać zwierze do jazdy. Większość uczniów pierwszy raz miała styczność z końmi, ale dzięki fachowej pomocy i wsparciu instruktorów ze stadniny w Toporzysku wszyscy szczęśliwie zakończyli szkolenie.
Obóz zakończyliśmy na strzelnicy w Myślenicach.