SPOTKANIA KLAS PIERWSZYCH Z PATRONEM SZKOŁY

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są spotkania z przedstawicielami Sybiraków, którzy odwiedzając nas przybliżają nam historię związaną z niezwykle trudnym czasem zsyłek polskiej ludności na Sybir w okresie II Wojny Światowej.
Zakończone ostatnio „żywe lekcje historii” były okazją do wysłuchania opowieści Pana Kazimierza Korczyńskiego, obecnego prezesa Związku Sybiraków w Nowym Sączu. Jest on już jedyną osobą, która nas odwiedza i chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami.
W spotkaniach, które odbyły się w dniach od 10 do 12 października, wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za czas nam poświęcony. Liczymy na to, że kolejne pokolenia naszych uczniów będą dalej przekazywały zdobytą wiedzę i pamięć o Sybirakach.

„Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!”

Anna Dądrowska, Anna Pogwizd

Skip to content