Jesteśmy w finale EkstraKlasy Wojskowej

Za nami ćwierćfinał II Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim. Poznaliśmy właśnie czterech finalistów, a wśród nich nasza szkoła. Gratulejemy!!! Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
O tytuł powalczą:
✔ Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu – Dobrzyniu w składzie: Wiktoria Gabrielczyk, Weronika Szopa, Jakub Zduński
✔ Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim w składzie: Izabela Hermańska, Nadia Waliszewska, Martyna Dąbrowska
✔ Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu w składzie: Zuzanna Malarz, Wiktoria Chełminiak, Katarzyna Kołodziej
✔ Liceum Ogólnokształcące w ZDZ – Zespół Szkół w Rybniku w składzie: Oktawian Muras, Mateusz Mysłek, Marta Wacławczyk
Finał, wzorem roku ubiegłego rozegrany zostanie w formule studia telewizyjnego.

II Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKlasa Wojskowa” przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego”, „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” oraz uczniów z programu „CYBER.MIL z klasą”, czyli programów edukacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowanych przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Zwycięzca Turnieju zostanie Mistrzem Ekstraklasy Wojskowej i otrzyma puchar przechodni. Będzie się nim cieszyć przez cały rok – do czasu wyłonienia nowego mistrza. Czwórka półfinalistów odbierze także proporce przechodnie oraz będzie miała prawo do udziału w VII Centralnym Zlocie Klas Mundurowych. Oprócz tego MON przewiduje nagrody rzeczowe dla zdobywców I, II i III miejsca.
Turniej z ramienia MON organizuje Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przy wsparciu Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Polska Zbrojna.