Jesteśmy w najlepszej 8. Wojskowej Ekstraklasy

Jesteśmy w najlepszej 8. Wojskowej Ekstraklasy. Kawał dobrej roboty – Zuzia, Wiktoria i Kasia – walczymy dalej. Dziękujemy

Wiemy już, jakie szkoły zagrają w ćwierćfinale Ekstraklasy Wojskowej. To ścisła ósemka, przed którą walka o podium w następnym etapie.

Są to (w kolejności alfabetycznej miejscowości):

👏 I Liceum Ogólnokształcące Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C im. Polskich Spadochroniarzy w Gdańsku
👏Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu – Dobrzyniu
👏Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim
👏Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu
👏 I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C
👏 Liceum Ogólnokształcące ZDZ – Zespół Szkół w Rybniku
👏 II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie Militarni z II LO w Stargardzie
👏Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach

Kolejny etap rozegrany zostanie w tym samym systemie 29 marca. Wówczas to w wyłonimy cztery najlepsze szkoły, które wzorem ubiegłorocznej edycji zmierzą się ze sobą na żywo. Jak będzie wyglądał finał – to na razie niespodzianka. Wiemy natomiast, że jedną z nagród będzie zestaw trenażera pneumatycznego karabinka Beryl wz. 96. Nagrodę ufundowała Fabryka Broni „Łucznik” Radom.

Tymczasem ćwierćfinalistom gratulujemy. Wciąż możecie korzystać z platformy e-learningowej. Miejsce logowania i zasady przebiegu ćwierćfinału pozostają takie same jak w poprzednich etapach.

Ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej Międzyszkolny Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” rozgrywany jest po raz drugi. Mogły wziąć w nim udział szkoły, które uczestniczą w programach MON – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe, Oddziały Przygotowania Wojskowego i CYBER.MIL z klasą. Turniej jest współorganizowany przez Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, a patronat medialny nad nim objęła redakcja Polski Zbrojnej.

Ogółem do Turnieju zgłosiło się ponad 400 uczniów, reprezentujących 142 szkoły.

Skip to content