Zbiórka rzeczy dla Ukrainy

Kochani, historyczne słowo WOJNA stało się faktem, tuż obok nas. To zmienia świat, światopogląd i nasze życie. Przyszedł czas próby dla nas wszystkich, dla naszych wartości i naszego człowieczeństwa. Nie możemy stać obok i udawać, że nas to nie dotyczy. Trzeba działać. W poniedziałek o godzinie 12.00 cała szkoła uczci minutą ciszy dotychczasowe ofiary tej wojny i ogłosimy zbiórkę środków opatrunkowych dla ukraińskich żołnierzy. Od wtorku będzie je można przynosić do biblioteki do Pani Kasi. Samorząd zajmie się tą akcją. Dużo tych próśb do Was kieruje ale nigdy się nie zawiodłem. To historyczna chwila i musimy stanąć po właściwej stronie i czynnie pokazać nasze wsparcie.
Dyrektor Sławomir Szczerkowski

Prowadzona od 1 marca (wtorek) zbiórka, obejmuje następujące rzeczy dla wojska ukraińskiego:

• Środki opatrunkowe: bandaże elastyczne, środki odkażające, gazy jałowe, opatrunki hydrożelowe, plastry, plastry w rolce, rękawiczki jednorazowe, codofix(siatka przytrzymująca opatrunki), paski do zamykania ran, koce ratunkowe(folia NRC)
  • Plecaki, śpiwory, karimaty, latarki, kubki termiczne, odzież termoaktywna, polary, czapki zimowe, rękawiczki, kamizelki.

Zbiórka prowadzona jest wspólnie z Sursum Corda i Goprem.
Wszystko proszę przynosić do biblioteki szkolnej do Pani Kasi.