Międzynarodowy TY(dzień) Osób z Niepełnosprawnością

?????????
Rokrocznie w grudniu na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Ma ono na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób z niepełnosprawnością w życiu, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.
???
W tym roku szkolnym 2021/2022 obchody Międzynarodowego Tygodnia Osób z Niepełnosprawnością w naszej szkole przyjęły formę akcji edukacyjno-informacyjnej.
Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Każdy inny, wszyscy równi”. Ideą konkursu było ukazanie, jak w codziennym życiu pomagamy i wspieramy osoby z niepełnosprawnością. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wykonanie prac, poprzez które wyraziliście swoją życzliwość i sympatię dla swoich koleżanek i kolegów.
W ramach akcji w dniu 07.12.2021r. (wtorek) uczniowie na znak jednoczenia się z osobami z różnorodnymi trudnościami i barierami, ubrali się na kolor żółty. W celu przybliżenia ich problemów przeprowadzono zajęcia wychowawcze oraz zorganizowano wyjście na seans filmowy do kina.
Zapraszamy naszą całą społeczność szkolną, do obejrzenia prezentacji multimedialnych oraz zdjęć upamiętniających cały tydzień.
Osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, opiekunom, przyjaciołom życzymy siły i wytrwałości w pokonywaniu codziennych przeciwności!
Życzymy również, aby na drodze ku samodzielności nie opuszczało Państwa przekonanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w dążeniu do realizacji pragnień, pasji i marzeń.
Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi ogrom radości i szczęścia ❤️❤️❤️❤️❤️ BĄDŹMY RAZEM!!! ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content