Lekcje z ZUS

Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu w dniach od 13.10.2021 r. do dnia 19.11.2021 r. brał udział w VIII edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

Lekcje podzielone były na cztery bloki tematyczne:

1. Historia i zadania ZUS;
  2. Rodzaje świadczeń z ubezpieczeń społecznych;
  3. Od czego zależy wysokość emerytury oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy;
  4. Prawa i obowiązki każdego przedsiębiorcy.

Projekt w sposób przystępny i interesujący uczy młodzież odpowiedzialności w ramach solidaryzmu pokoleniowego oraz daje przyszłym przedsiębiorcom praktyczna wiedzę.

Każdy uczeń, który brał udział w projekcie otrzymał komplet bezpłatnych materiałów edukacyjnych w tym: zeszyt ucznia, gotowe prezentację, filmiki, krzyżówki oraz gry planszowe.

Zdobytą wiedzę, uczniowie mogli sprawdzić podczas Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, którego pierwszy etap szkolny odbył się 23.11.2021 r.

Na finalistów Olimpiady czekają atrakcyjne nagrody, m.in. indeksy uczelni wyższych i dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie oraz nagrody rzeczowe.

Warto dodać, że Laureaci i Finaliści Olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie: technik ekonomista w zakresie kwalifikacji EKA.05 – „Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostki organizacyjnych”.

Dlatego wszystkim uczniom, którzy brali udział w I etapie Olimpiady życzymy POWODZENIA a także awansu do kolejnego etapu wojewódzkiego.

Cykl czterech lekcji pn. „Lekcje z ZUS” prowadzone były przez Panią Annę Mieczkowską – koordynatora do spraw komunikacji społecznej i edukacji Oddział ZUS w Nowym Sączu z którą nasza szkoła współpracuję od wielu lat i która w sposób jasny, zrozumiały i niezwykle ciekawy łączy wiedzę.

Opiekun: Agnieszka Zaremba

Chcesz wiedzieć więcej, zobacz stronę projektu: Lekcje z Zus