Projekt – Niepodległość

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole realizujemy projekt „Projekt – Niepodległość. W ramach projektu odbędą się tematyczne godziny wychowawcze, konkursy i zabawy dla uczniów.

Cele projektu:
– kształtowanie postaw patriotycznych,
– pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności,
– rozbudzenie zainteresowania dziejami Polski i Polaków,
– kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem,
– poznanie wydarzeń historycznych dotyczących dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości,
– słuchanie i śpiewanie pieśni patriotycznych.

Główne działania w ramach projektu:
• ŚPIEWAMY DLA WOLNEJ POLSKI – śpiewanie pieśni narodowych na zajęciach lekcyjnych oraz Spotkanie z pieśnią legionową okazji 11 listopada- wielki koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
• WYKONANIE BIAŁO-CZERWONYCH. Wykonany kotylion będzie elementem patriotycznym szkolnego Święta Niepodległości.
• Lekcje wychowawcze na temat wydarzeń historycznych związanych z 11 listopada.
• Muzyczne prezentacje uczniów.
• Wydanie okazjonalnego śpiewnika pieśni patriotycznych.
• Zredagowanie i prezentowanie informacji na temat Odzyskania Niepodległości w ramach multimedialnej gazetki szkolnej. Prezentowanie sylwetek bohaterów Niepodległości.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ
Wszelkich informacji udzielają koordynatorzy projektu
Iwona Rączka, Anna Szkarłat Anna Kuśnierz, Jarosław Kuśnierz, Aneta Chrobak, Dorota Pietruszka, Sylwia Dąbrowska