2020

Życzenia Świąteczne!

Kochani,

jesteśmy Stowarzyszeniem, które ma na celu pamięć o Sybirakach. Znając wiele historii zesłańców na Syberię i do Kazachstanu wiemy, że nikt jak Oni, nie pokazuje nam co znaczy pokonywać trudności, dzielić się z innymi mając niewiele, radzić sobie pomimo wszystko i pomimo wszystko patrzeć w przyszłość z nadzieją.

Kochani Sybiracy i Członkowie Stowarzyszenia, mijają kolejne dni w trudnej rzeczywistości pandemii koronawirusa. Przed nami świąteczny czas.  Czas miłości, która uskrzydla, wiary, która dodaje sił, nadziei, która pozwala patrzeć w przyszłość z uśmiechem. I takich Świąt Bożego Narodzenia Wam życzymy. Słowa, że najważniejsze jest zdrowie, mają w obecnym czasie szczególne znaczenie. Dbajcie więc o zdrowie swoje i Waszych Rodzin, cieszcie się z każdego dnia, i patrzcie w przyszłość z nadzieją. I uśmiechajcie się – Wesołych Świąt.                                                                                      

w imieniu Zarządu Stowarzyszenia

                                                                              Antonina Dzikowska


List Prezesa Stowarzyszenia Pamięci Zesłanych na Sybir

Drodzy członkowie Stowarzyszenia Pamięci Zesłanych na Sybir

Od wielu miesięcy, ze względu na sytuację epidemiologiczną, działalność Stowarzyszenia jest zawieszona. Dotyczy to przede wszystkim bezpośrednich kontaktów i spotkań. Jednak, co oczywiste,  nie została zawieszona nasza przyjaźń z Sybirakami. Kontaktujemy się telefonicznie, w razie potrzeby staramy się pomóc. Ostatnio pomoc dotyczyła odszkodowań za czas pobytu na “nieludzkiej ziemi”. Wraz z Prezesem Związku Sybiraków, panem K. Korczyńskim przygotowaliśmy stosowne druki, pismo wyjaśniające zasady wypełnienia i wysłaliśmy do wszystkich Sybiraków. Ustalony był także termin jednorazowego spotkania /8.09.2020r./ w siedzibie Związku, gdyby było to konieczne dla dopełnienia formalności.

Odwiedzamy groby zmarłych Sybiraków, a 17.09, w Dniu Sybiraka, braliśmy udział w uroczystości przed Grobem Sybiraków, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół nr2 im. Sybiraków.

W październiku 2020r. powinno się odbyć zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia oraz wybory Zarządu na kolejne 4 lata. Ze względu na istniejącą sytuację trudno zdecydować czy będzie możliwe zorganizowanie takiego zebrania. Jeżeli nie będzie większych restrykcji to w budynku Zespołu Szkół nr2, w sali gimnastycznej, z zachowaniem dystansu może się to udać. Jeżeli nie będzie to możliwe to zmuszeni będziemy przełożyć zebranie i wybory na 2021r. podobnie jak przełożono wiele imprez i spotkań. Oczywiście poinformujemy wszystkich członków o ostatecznej decyzji i formie przeprowadzenia wyborów.

Mamy nadzieję, że wszyscy członkowie Stowarzyszenia, a także Wasze Rodziny, są zdrowi i radzicie sobie, jak się da najlepiej, w tych dziwnych czasach. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia serdecznie pozdrawiam.   

                                                                                                                             Prezes Stowarzyszenia

                                                                                                                             Antonina Dzikowska

Skip to content