Pedagog szkolny

Ewa Cepiga-Salabura

Motto: „Żeby zapalić dziecko, trzeba samemu płonąć”

DLA UCZNIÓW

W naszej szkole pracuje dwóch pedagogów szkolnych. Zawsze możecie się do nas zwrócić o pomoc i zapewniamy, że podejmiemy wszystkie możliwe środki, aby tej pomocy udzielić. Czasem wystarczy z kimś spokojnie porozmawiać, by spojrzeć inaczej na niektóre problemy.
Wyznajemy kilka, ważnych dla nas zasad:

1. Obowiązuje nas tajemnica zawodowa, jeżeli nie chcesz, aby ktokolwiek wiedział o Twoich sprawach – nie możemy działać wbrew Twojej decyzji.

2. Staramy się podać pomocną dłoń i pokazać możliwości, jakie masz w konkretnej sytuacji, ale pamiętaj, że problemom trzeba wychodzić naprzeciw i próbować je rozwiązać samodzielnie.

3. Szanujemy wszystkich uczniów.

4. Szkoła to nie tylko nauka i problemy, lubimy kiedy dzielicie się z nami nie tylko swoimi smutkami, ale i radościami.

5. Najważniejsze to dojść do porozumienia, tak, by wszyscy byli zadowoleni.

6. Czasem trudno się przełamać, żeby poprosić o pomoc, ale zawsze lepiej spróbować niż żałować, że przepadła nam jakaś szansa.

DLA RODZICÓW

Wiek dojrzewania to najtrudniejszy czas w życiu młodego człowieka dlatego tak ważne jest, aby nie lekceważyć nawet drobnych znaków i w myśl zasady „ Lepiej dmuchać na zimne niż się na gorącym sparzyć” zapraszamy Państwa do współpracy, aby przede wszystkim zapobiegać wielu nieprzyjemnym sytuacjom, a jeśli się przytrafią – rozwiązywać je wspólnie. Nie jesteście bowiem sami Drodzy Rodzice.

Chcemy umieszczać na naszej stronie poradniki, artykuły, informacje dzięki którym będziecie mogli Państwo wzbogacić swoją wiedzę i rozwiać wątpliwości dotyczące wychowania i problemów młodych ludzi. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziecie mogli Państwo lepiej zrozumieć swoje dzieci, łatwiej dotrzeć do nich i wspólnie budować dobre relacje.

ARTYKUŁY
Trudny kontakt z nastolatkiem
Bliżej siebie – dalej od środków psychoaktywnych
Depresja
Zasady rozmowy z osobą chorą na depresję
Dlaczego tak trudno być rodzicem nastolatka?
Zakochany licealista
Dopalacze – gdzie szukać pomocy?
Jak skutecznie się uczyć?
Karta praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie.
Metody i środki zmniejszające ryzyko niepowodzeń szkolnych
Z prawem na TY
Sekty

Skip to content