Biblioteka

Sowa Maria

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek     8.00 – 15.00
 • wtorek              12.00 – 17.00
 • środa                11.00 – 17.00
 • czwartek           8.00 – 14.00
 • piątek               8.00 – 14.00


Mamy nadzieję, że biblioteka to miejsce szczególne w naszej szkole. Staramy się, by była wyjątkowo przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.  Jak mówią uczniowie, jest azylem spokoju okraszonym humorem Pani Kasi Sowy – naszej bibliotekarki. Księgozbiór liczy ok. 5000 pozycji: ciekawe pozycje powieściowe i biograficzne, bogaty księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy itp.), biblioteczka literatury sybirackiej propagująca wiedzę o naszym Patronie, ciekawe czasopisma: Komandos,  “National Geographic”, Historia, Pamięć, Poznaj swój kraj, Poznaj świat.

Praca biblioteki nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek, są tez stanowiska komputerowe, z których mogą korzystać uczniowie. Co roku przeprowadzany jest Międzyszkolny Konkurs Poezji Sybirackiej im. Mariana Jonkajtysa. Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki. Przekonajcie się sami, jakie to niezwykłe miejsce.

Biblioteka ostrzega:

 • Czytanie może wywołać nawyk samodzielnego myślenia!
 • Książki to silne środki psychoaktywne, trwale zmieniające stan naszej świadomości.
 • Przez bezpośredni kontakt z książką można się nabawić postępującej ciekawości świata, zaawansowanej wiedzy, a nawet nabytej inteligencji.
 • Od czytania można się uzależnić!
 • Wieloletnie czytanie, w skrajnych przypadkach, może prowadzić nawet do stanu określanego jako erudycja !

Nowości w bibliotece:

 • Tatuażysta z Auschwitz Bestsellerowa oparta na faktach powieść na miarę „Chłopca w pasiastej piżamie” i „Listy Schindlera”. Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Naznaczanie ich. Pewnego dnia w kolejce stanęła młoda przerażona dziewczyna – Gita. Lale zakochał się od pierwszego wejrzenia. I obiecał sobie, że bez względu na wszystko uratuje ją. Wykorzystał swoją pozycję nie tylko, by jej pomóc. W obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło: po wyzwoleniu odnaleźli się, pobrali i spędzili razem resztę życia.Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci Gity. To łamiąca serce, a jednocześnie pełna otuchy opowieść. Opowieść, która daje siłę nawet w najmroczniejszych czasach. Niesamowita historia miłosna niezwykłego człowieka i apoteoza człowieczeństwa. 
 • Za zamkniętymi drzwiami Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo?ŚWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYMWszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?
 • Hopeless Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
  To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.
 • Król Warszawa. Burzliwe lata trzydzieste XX wieku. Wielokulturowy, podzielony świat u progu drugiej wojny światowej, targany konfliktami narodowymi, politycznymi, społecznymi – w całej złożoności, pokazany nieraz drastycznie, ostro, szokująco. Zwroty akcji, romanse, gwałty, ćwiartowanie ciał, szantaże, przewroty polityczne – tu zaciera się granica między życiem codziennym, polityką, a gangsterką.
Skip to content